דבר המנהלת אורית כוכבי לפתיחת שנת הלימודים

"הדואג לימים –זורע חטים
הדואג לשנים –נוטע עצים
הדואג לדורות –מחנך אנשים" (י.קורצ'אק)

תלמידים יקרים שלנו,

ימי חייו של האדם הם מסע ארוך בנתיבי הזמן. זהו מסע של אין ספור בחירות שמתחילות במחשבות הקיימות בנו.
מסע יכול להיות מסע מפרך או מסע מרתק של אין ספור הזדמנויות ואפשרויות לצמוח ולפרוח. כל רגע ורגע בחיים שלנו הוא הזדמנות חדשה ליצור ולייצר משהו חדש.
בפתחה של שנת הלימודים הקרובה צפויים בפנינו אתגרים חדשים הנובעים מהתפרצות נגיף הקורונה ומזמנים בפנינו למידה חדשה. למידה היברידית אשר משמעותה שילוב אופני למידה שונים, תהליכי למידה שעיקרם: מפגש פנים מול פנים, מפגשים סינכרוניים (זום, google met ועוד) ומפגשים א-סינכרוניים לצד הלמידה המסורתית בכיתות הלימוד.
ביחד לאורך השנה נקפיד על למידה עצמאית שיתופית ומשמעותית במרחבים השונים אשר תקדם כל אחד ואחת מכם.
בשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה – תשפ"א, אני מאחלת לכם שתצאו לדרככם עם עיניים פקוחות ולב רגיש לזולת. הקפידו לראות את הטוב והיפה שקיים, שמרו על אופטימיות ולעולם אל תאמרו נואש. אופטימיות זו תכונה הכרחית ורצויה להתנהלות מיטבית בחברה רב גונית ודרך נכונה להתמודדות עם קשיים וסוגיות מורכבות. היא תסייע בידיכם להתגבר על המכשולים הנערמים בדרך.
בכוחכם ליצור, לשנות ולהניע תהליכים, כל שצריך הוא רצון חזק, נחישות התמדה ואמונה בעצמכם וביכולות שלכם להגיע ולטפס מעלה מעלה.
בדרככם לממש את החלומות והרצונות הכמוסים אל תשכחו לקחת בצידתכם ערכי יושר ומוסר, סובלנות חמלה ואהבת אדם. שאלו את עצמכם – מה אני יכול לעשות בחלקת האלוהים הקטנה שלי למען האחר? שלבו את הישגיכם בבניית חברה אכפתית מעורבת ונאורה, כך יהיה שכרכם כפול ומכופל – תוכלו ליהנות מהישגים אישיים ומחיים בחברה שצדק ומוסר הם נר לרגליה.

חשוב שתדעו
שהדברים החשובים באמת שווים את המאמץ,
שהתמדה ונחישות מובילים להצלחה,
שמותר לטעות כל עוד לומדים מן הטעות,
שיש דברים קלים ויש דברים קשים
אך אין דברים שהם בלתי אפשריים.
מאמינה בכם, האמינו אתם בעצמכם.

בברכת שנה טובה ודרך צלחה
אני מאמינה בכם,
אורית כוכבי
מנהלת בית הספר

כניסה למערכת